Rinia Demokristian: së bashku drejt fitores

Rinia Demokristian: së bashku drejt fitores

Njoftime
Sot, në mjediset e Selisë Qendrore të PBDKSH u mbaj mbledhja e radhës me përfaqësues të Forumit Rinia Demokristiane (FRD). RFD është forum i PBDKSH. Në mbledhje u raportuar puna e suksesshme gjatë kësaj kohe si dhe konkretizimi i këtij suksese në anëtarësime dhe shtimin e radhëve. Gjatë mbledhjes u vendos që Kryetar i FDS-së për Laçin të bëhet Jurgen Vathi.
Read More
Deputeti Ndocaj proteston me banorët e Zejmenit për rrugën Zejmen-Gajush

Deputeti Ndocaj proteston me banorët e Zejmenit për rrugën Zejmen-Gajush

Njoftime
Sot, deputeti Ndocaj ju bashku protestës së banorëve të Zejmenit për rrugën Zejmen-Gajush që është vetëm 800 m. Kjo rrugë është shumë e rëndësishme, sepse lidh Zejmenin dhe tre fshatra të tjerë me superstradën Shkodër-Tiranë e po ashtu në atë rrugë janë të detyruar të kalojnë shumë fëmijë që shkojnë në shkollë. Sa herë ka reshje ky segment rrugor është i pakalueshëm. Po ashtu ky segment përdor shumë nga kosovarët në sezonin turistik veror. Banorët pa përjashtim falënderuar deputetin Ndocaj për praninë e tij dhe për interesin e treguar, sepse sipas tyre ka 25 vite që asnjë politikan apo deputet nuk interesohet për problematikat e tyre. Po ashtu, Ndocaj u bëri thirrje institucioneve vendore qendrore te bëjnë të mundur ndërtimin e segmentit rrugor. Banorët u zotuan se të gjithë do…
Read More
Takim madhështor me Eduart Ndocaj në Grykë Lumi në Tale

Takim madhështor me Eduart Ndocaj në Grykë Lumi në Tale

Njoftime
Sonte, deputeti dhe kryetari PBDKSH, z. Eduart Ndocaj i shoqëruar nga n/Kryetari Alban Daci dhe Kryetari për Laçin z. Lore Leka bëri një takim madhështor më banorët e zonës të hidrovorit të dytë në Grykë Lumi.Me entuziazëm të jashtëzakonshëm banorët e priten Eduart Ndoca që do të jetë kryesuesi i listës së Qarkut Lezhë për PBDKSH. Të pranishmit o zotuan se do të votojnë Eduart Ndocaj dhe listën e PBDKSH. Pas diskutimeve dhe shpalosjes së platformës për Qarkun Lezhë, të gjithë ju bashkuan PBDKSH që synon të jetë forcë e parë në këtë qark falë mbështetës popullore.
Read More
Rinia Demokristian: Të rinjtë forca reale e demokracisë

Rinia Demokristian: Të rinjtë forca reale e demokracisë

Njoftime
Sot, nën drejtimin e kryetarit të RD, z. Emirjan Perdora u mblodh Rinia Demokristiane në Selinë Qendrore të PBDKSH në Lezhë. RD është Forumi Rinor i PBDKSH. RD është forca reale e demokracisë dhe e ndryshimeve politike në Lezhën dhe jo vetëm. Për PBDKSH rinia janë e ardhja dhe energjia pozitive e vendit. PBDKSH është e hapur për të gjithë të rinjtë dhe për profesionistët e rinj.
Read More
Ndocaj:Thirrje palëve për konsensus për hir të vendit

Ndocaj:Thirrje palëve për konsensus për hir të vendit

Njoftime
Shqipëria është në pragun e një moment shumë kritik dhe me të dhëna të qarta për destabilitet. Politika shqiptare e ka djegur Shqipërinë disa herë në këto 20 vite për hir të pushtetit personal e pazareve politike. Politika shqiptare i ka manipuluar gjithmonë zgjedhjet në Shqipëri sipas mundësive që kanë pasur palët duke u favorizuar ata që kanë pasur pushtetit dhe kanë hyrë në pushtet në zgjedhje. Politika shqiptare për fat të keq duket se është e gatshme ta djegë përsëri vendin. Jemi para situatave të paprecedente që ngjajnë me vitin 96-97 dhe ’98. Jemi përballë precedentit që zgjedhjet mundë  të zhvillohet pa Opozitën dhe kjo është një goditje e rëndë për imazhin demokratik të vendit dhe një arsye konkrete nga palët në interes për të destabilizuar vendin. Opozita ka…
Read More
Lezhë-PBDKSH forcë e parë

Lezhë-PBDKSH forcë e parë

Njoftime
Sot, mes qindra mbështetësve u prezantua Partia Bashkimit Demokristian në Lezhë. Kjo partitë ka vendosur ta hap Selinë Qendrore në Lezhë dhe kjo është bërë për të qenë në lidhje me territorin, për të garantuar një përfaqësim më të mirë politik të qytetarëve dhe banorëve. Kryetari Ndocaj në fjalën theksojë se PBDKSH është parti me filozofi demokristiane për qytetarët dhe me qytetarët. Ndocaj tha se do të jetë kryesuesi i PBDKS për qarkun Lezhë duke kërkuar rikonfirmimin e tij në Parlament për të vazhduar misionin e tij të përfaqësimit të qytetarëve në zgjedhjet e 18 Qershorit 2017. Po ashtu në këtë ditë solemne u emëruan kryetarët e Lezhës, Rubikut, Milotit, Fushë Kuqe, Dibrës, Rrëshenit e etj. Po ashtu u emëruan qindra Sekretar Rinie të Forumit Rinor Demokristian.
Read More
Qindra qytetarë në Grash i bashkohen PBDKSH

Qindra qytetarë në Grash i bashkohen PBDKSH

Njoftime
Eduart Ndocaj super takim me banorët e zonës Grash në Gjadër. Takim madhështor dhe plotë emocione. Qytetarë njëzëri pohuan, se do të votojnë djalin e tyre Eduart Ndocaj. Qytetarët pohuan, se kishin 20 vite që mashtroheshin nga partitë politike dhe ishin të bindur për të votuar Eduart Ndocaj, djalë punëtor dhe përfaqësues i qytetarëve. Qindra qytetare, ju bashkuan PBDKSH dhe nesër të gjithë do të jenë të pranishëm në inaugurimin e Selisë Qendrore të PBDKSH në Rr. Shtraus në Lezhë, ora 10.00
Read More
Qindra qytetarë i bashkohen PBDKSH

Qindra qytetarë i bashkohen PBDKSH

Njoftime
Qindra qytetarë takohen me kryetarin e PBDKSH, z. Eduart Ndocaj. Takimi u bë në kuadër të riorganizimit të strukturave të partisë si dhe për inaugurimin e Selisë Qendrore në Rr. Shtraus në Lezhë, me datë 9 Prill 2017 (e diel), ora 10:00(Paradite) Të gjithë së bashku për një Lezhë dinjitoze! Së bashku mundemi!
Read More
Selia e PBDKSH edhe galeri arti

Selia e PBDKSH edhe galeri arti

Njoftime
Selia e PBDSH ne Lezhe pertej misionit te saj politik, ajo do te jete edhe nje galeri e vertete, sepse Kryetari Ndocaj ka vendosur nje pjese te mire te punimeve te tij. PBDKSH do te jete nje uragan i vertete politike dhe me rezultate shume te rendesishme. Shqiptaret besojne tek PBDKSH!
Read More
Behuni pjese e PBDKSH per te kontribuar per Vendin!

Behuni pjese e PBDKSH per te kontribuar per Vendin!

Njoftime
Te dashur miq, Qytetare, Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar  (PBDKSH) eshte nje projekt shume serioz politik dhe mjaft afatgjate. PBDKSH do te jete nje shkolle e madhe politike, nje porte e hapur per te rinjt dhe per cdo shqiptare te ndershem qe deshiron te angazhohet ne politike, te marre pjese ne vendimmarje per te kontribuar per vendin. PBDKSH nga java qe vjen do te intesifikoi aktivitetin politik. Ju lutem na kontaktoni, anetaresohuni online e se bashku te behemi pjese e ketij projekti politik per t'i sherbyer vendit Selia Qendrore Rr. Shtraus Lezhe Albania Www.pbdksh.al
Read More