PBDKSH hap degën e saj në Korçë/Ndocaj: Shpejt do të jemi në gjithë Shqipërinë!

PBDKSH hap degën e saj në Korçë/Ndocaj: Shpejt do të jemi në gjithë Shqipërinë!

Bbrenda një kohë të shkurtër Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH), me Kryetar deputetin Eduart Ndocaj po faktorizohet në gjithë territorin! PBDKSH nisi si bërthamë në Lezhë, por qytetarët po kërkojnë që të jemi pranë tyre dhe të mbulojmë gjithë territorin. Mijëra mesazhe e ftesa na vijnë për të hapur selitë tonë në çdo Qark. Shqiptarët janë të lodhur nga politika e vjetër dhe besojnë tek alternativa e PBDKSH dhe tek modeli politik që bën deputeti Eduart Ndocaj. Dje në Grand Hotel të qytetit të Korçës, zyrtarisht u hap selia e PBDKSH dhe përfaqësues politik është zgjedhur Ardit Ombashi. Ardit Ombashi është një sipërmarrës i ri dhe i suksesshëm, ka jetuar dhe është arsimuar në Amerikë. Arditi rrjedh nga një familje e rëndësishme dhe me reputacion në Korçë. Tashmë PBDKSH do…
Read More
Ndocaj nga Elbasani: jemi faktor e se bashku te shporrim keto hajdute

Ndocaj nga Elbasani: jemi faktor e se bashku te shporrim keto hajdute

Ju ftoj te gjitheve te behemi bashke e te shporrim keta politikane hajdute. Ne jemi faktor, sepse kemi njerezit e ndershem ne mbeshtetje! Ndocaj u prit aga qindra qytetare ne Elbasan duke e konsideruar shpetimtar. Ndocaj tha: kjo politike e vjeter ka 75 vite qe na poshteron, na vjedh e na rrenon, le te behemi se bashku e ti shporrim. Ndocaj u beri thirrje qytetareve te ruajne durimin e te mos behen pre e thirrje te Presidentit per Lufte. Ky smund te jete president. Ai me kete thirrje ka shkelur rende Kushtetuten dhe ka cenuar sigurine kombetare.
Read More
Nuk i besova sinqeritetit te Bashes per keto arsye

Nuk i besova sinqeritetit te Bashes per keto arsye

Nuk i besova sinqeritetit te Bashes per keto arsyeE kam mbeshtetur Bashen, sepse tek ai kam pare veten time e mijera te tjere te shkolluar jashte, me vizione dhe me dashuri patriotike per vendin. U impresionova kur u takuam me te dhe ju afruam vullnetarisht per kauzat e zgjedhjeve te lira e demokratike. Ne tavoline i thash se, ne kemi ardhur per te mbeshtetur, sepse ke nevoje per mbeshtetjen e cdo qytetari. Une dhe Eduarti e kishim me gjithe pasion e sinqeritet per ta mbeshtetur. U gezuam, sepse ishim rikthyer tek e djathta qe kemi perfaqesuar per breza me radhe. Futjen e Eduartit ne listat e PD-se e shikoj si dicka krejt te natyrshme dhe te pranueshme, sepse eshte i djathte me familje, ka bere opozite me te forte se…
Read More
PBDKSH-Takim në Zejmen: Së bashku mundemi të bëjmë ndryshime

PBDKSH-Takim në Zejmen: Së bashku mundemi të bëjmë ndryshime

Eduart Ndocaj bëri takimin e radhës në Zejmen. Në fjalën e tij ai tha, se sot PBDKSH është një alternativë reale jo vetëm në Lezhë, por në gjithë Shqipërinë. Shqiptarët nuk duhet të votojnë as PD, PS dhe LSI, sepse rrezikojmë të rrëshqasim drejt një diktature mafioze që do të ketë pasoja më të rënda se sa diktatura komuniste.
Read More
Zgjedhjet e PD-se dhe kostot qe do te marr!

Zgjedhjet e PD-se dhe kostot qe do te marr!

Po ndjek me vemendje kryetaret e partive qe Basha futi ne lista fituese. Asnjeri prej tyre nuk ka mundesi te mbledh me shume se tre veta ne takime. Ky eshte potenciali elektoral i ketyre kryetareve te partive qe Basha i futi ne lista fituese. Keta jo vetem qe s'kane asnje njeri qe i ndjek mbrapa, por po largojne edhe elektoratin besnik te PD-se! Keta pseudo kryetar partishe te futura ne lsitat fituese nga Basha, kane percare stukturat e PD ne mjaft zona dhe kane bere te pakenaqur qindra e mijera demokrate te vertete. Basha nuk zgjodhi mua dhe Eduartin. Shikoni takimet tona qe i ka zili edhe krejt PD-ja! Atehere pse Basha i futi keta ne lista? Pazaret e vjetra ishin me te rendesishme se sa Republika e Re! Megjithate,…
Read More
PBDKSH- Forca me mbeshtetje te gjere popullore!

PBDKSH- Forca me mbeshtetje te gjere popullore!

Sonte, PBDKSH beri takimin e radhes ne Koder Balldre. Ky takim bashke me te gjithe takimet e tjera qe kemi realizuar deri tani ishte masive, entuziaste dhe pozitive. PBDKSH te gjitha takimet i ka me vullnetin e lire, nuk premtojme vende pune, nuk bejme presione per te hequr njerez nga puna. Ne jemi nje frymezim per ta dhe e vetmja alternative. Ne jemi pjese e njerezve te thjeshte, intelektualeve, te rinjve pa pune.
Read More
PBDKSH është tashmë alternative reale në Shqipëri

PBDKSH është tashmë alternative reale në Shqipëri

Unë dhe Eduarti tre vite më parë vazhduam një rrugëtim të gjatë, të vështirë, por jo të pamundur. Vendosem të përfaqësojmë qytetarët e thjeshtë, njerëzit e pambrojtur, shqiptarët e diskriminuar. U lodhëm por nuk u ndalëm, na sulmuan por nuk u trembëm. Në rrugën tonë të vështirë për ideale kuptuam se çështjet e shqiptarëve janë çështje përfaqësimi dhe nevoja për alternativë. Pamë e kuptuam se, politika ekzistuese nuk ishte më alternativë, sepse ka pasur plot 27 vjet në dorë, por nuk ka asgjë, e ka varfëruar Shqipërinë dhe i ka robëruar shqiptarët. Në këto kushte Unë dhe Eduarti vendosëm të merrnim një rrugë të gjatë, por të domosdoshme, morën drejtimin e Partisë Bashkimi Demokristian Shqiptar dhe tashme pas dy muaj e gjysmë jemi krenar, sepse jemi shtuar e po shtohemi…
Read More
Pukjanët braktisin takimet e Metës, sepse shkak është vizita e Ndocaj

Pukjanët braktisin takimet e Metës, sepse shkak është vizita e Ndocaj

Sot, Meta dhe Ndocaj kanë pasur takime elektorale në Pukë. Edhe pse mediat nuk i kanë pasqyruar takimet e z. Ndocaj dhe ndoshta me të drejtë, sepse janë marrë me daullën e Metës, e vërteta është se takimet e Metës kanë dështuar dhe kjo për shkak të pranisë së Ndocaj. Eduart Ndocaj ka realizuar takime mjaft entuziaste dhe me pjesëmarrje masive. Ndocaj ka realizuar takime në Gjegjan, Fushë Arrës, Gojani i Madh, Gojan i Vogël. Pukjanët braktisin takimet e Metës, sepse marrin pjesë në takimet e Ndocaj. Ndocaj rrjedh nga një fis me rëndësi të madhe në Pukë , nga fisi Sumaj nga i cili ka pasur heronj, intelektual, historian, por edhe martirë të Kishës Katolike. Po ashtu arsye tjetër e sukseve të takimeve të z. Ndocaj është fakti se…
Read More
Ndocaj apo Prenc Zogaj?

Ndocaj apo Prenc Zogaj?

Ju bej thirrje demokrateve te vertete, njerezve te djathte, te atyre qe jane persekutuar e dhunuar nga Regjimi Komuniste te na votojne neve, te votojne PBDKSH! Une dhe Eduarti si familje te djathta, si personat me opozitar te kater viteve te fundit ju afruam Opozites dhe PD, per te kauzat e zgjedhjeve te lira dhe dekriminalizimit. E dini cfare ka ndodhur mes nesh dhe z. Basha, ose me sakt mes Eduart Ndocaj dhe Bashes? Eduart Ndocaj eshte personi me i kuotuar ne Lezhe, njeri me popullor dhe me nje influence te jashtezakonshme. Basha nuk mori Eduartin, i cili ishte Parti Parlamentare dhe njeriu me Opozitar i Qeverise, por zgjodhi Prenc Zogaj qe me 21 janar ka qene ne koalicion me Ramen. Basha zgjodhi Prenc Zogaj qe ka 30 vjet qe…
Read More
Ndocaj në Spiten: Në Lezhë do të jemi forcë e parë

Ndocaj në Spiten: Në Lezhë do të jemi forcë e parë

Mbrëmë Eduart Ndocaj bëri takimin e radhës në Spiten. Ndocaj në fjalën e tij theksoi se: PBDKSH ka bërë një seri takimesh në njësitë bashkiake të Lezhës, të cilat kanë pasur pjesëmarrje të gjerë dhe entuaziazëm. Ndocaj komentoi se emrat e listave shumëemërore të PD, LSI dhe PS e favorizojnë PBDKSH të jetë forcë e parë në zgjedhjet e 25 Qershorit. Sipas Ndocaj, Lezhjanët duhet të zgjedhin bijtë e tyre dhe jo njerëz që i shërbejnë politikës së Tiranës dhe pazareve të ish Bllokut. Ndocaj, komentoi listën shumëemërore të PBDKSH të Lezhës që e kryeson duke thënë se: Lista e PBDKSH për Lezhën është lista e njerëzve që jetojnë në Qarkun e Lezhës, njerëzve të thjeshtë, punëtor që gëzojnë respekt. Ndocaj mori besimin e banorëve të Spiten për ta votuar…
Read More